Ak parti Mardin il yürütme kurlunun basın toplantısının ardından

|

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

Ak parti Mardin il yürütme kurlunun basın toplantısının ardından       

Geçtiğimiz akşam Ak Parti Mardin İl Yürütme Kurulu üyeleri merkez ve ilçelerinde faaliyet gösteren basın mensupları ile birlikte Reyhanî otelde yemekli toplantısı yapıldı. Gazeteci arkadaşlarımız ile bizde toplantıya icabet ettik.

Ak Parti İl Başkanlığı Tanıtım ve Medya’dan sorumlu Başkanı Kazım Aksoy tarafından organize edilen toplantıya basın mensuplarının yanı sıra İl Yürütme Kurulu da katıldı.

 Toplantı öncesi yemekte Ak parti Mardin Milletvekilleri Muammer Güler, Gönül Bekin Şahkullubey ve Abdurrahim Akdağ ise sadece yemekte bizlere eşlik ettiler. Akşam yemeğinin ardından millettekileri, alelacele sabah yapılacak olan gurup toplantısına yetişmek için akşam uçağı ile Ankara’nın yolunu tutular.

 Ak Parti İl Yürütme Kurulu Basın Mensuplarını bilgilendirme amacıyla düzenlediği toplantısına, basın çalışanlarının büyük bir bölümü katıldı. Toplantı da Mardin’in sorunları masaya yatırıldı.

 Ak Parti İl Başkanı İbrahim Fide, yönetim kurulu üyelerini basın mensupları ile tanışma fırsatısın ardından Ak Parti’nin icraatlarını anlattı ve bundan sonra izlenecek yol haritasını basın mensupları ile paylaştı.

 Gazetecilerin, Mardin’in sorunlarını sohbet havasında yürütme kurulu ve il başkanına ilettiler.

 Sohbet ve tanıtım toplantısında öne çıkan sorunların paylaşıldı. Toplantıda ne konuşulduğuna gelince; GAP projesinin ne zaman biteceği, Artuklu Üniversitesinin ilçelerde fakülte açılması, Mardin’in Büyükşehir olması getireceği yenilikler, trafik sorunu ve kentsel dönüşüm planı, İl merkezindeki altyapı çalışmalarında aksamanın nedenleri, Anız yakılma sorunu, Zergan deresi ve ıslah çalışmaları, belde belediyeler ve çeşitli konular üzerinde duruldu, görüş alışverişinde bulunuldu.

Gazetecilerin Ak parti hükümeti tarafında Karadeniz’e yapılan çift yönlü duble yolar, spor komlekesleri ve açılan tüneller ile çok büyük bir avantaj sağladığını ve bu paydan Güneydoğunun ve Doğu illerinin yeterince yaralanmadığı vurgulandı. 

İl başkanı İbrahim Fide ise en büyük payın aslında Ak parti hükümeti tarafından GAP ve DAP’a illerine aktarıldığına değindi. Bölgeye gelen payın büyük bir bölümünün GAP ve Ilısu barajına aktarıldığı belirterek bunun için diğer çalışmalarda aksamalar yaşandığını belitti.

Fide konuşmasının devamında, zor bir görev üstlendiğini belirtti. Bu sorunların farkında olduklarını bu zoru başararak hizmet vermeye devam edeceklerini ve hepsi de çözüm beklediğini söyleyerek Mardin’in sorunları ile ilgilendiklerini ve önümüzdeki süreçte sorunların çözümü için çalışacaklarını söyledi.

Yapılan toplantının ardından gazeteciler ile sivil toplum kuruluşları ile zaman zaman bir ara geleceklerini ve sorunları çözümü için çalışacaklarının altı çizildi. Yeni yönetim Mardin de yeniliklere açık çalışmaları sürdüreceği umuyorum.

Sağlıcakla mutlu, huzurlu kalın….

Yazar:Selahattin Erol

Comments powered by CComment